Metoda Colina Rose

Angielski Stalowa Wola

Metoda Colina Rose

Wiele osób zainteresowanych szybkim kursem angielskiego pyta na czym polega metoda Colina Rose. Ten sposób nauki pozwala poznać angielski w 6 miesięcy. Metoda Colina Rose, opracowana przez wybitnego brytyjskiego uczonego, dzięki swojej efektywności zyskała popularność także w Polsce. Nauka angielskiego metodą Colina Rose pozwala przyswoić ogromną ilość wiedzy wiele razy szybciej niż tradycyjna nauka szkolna, która nie gwarantuje poziomu B1 nawet po latach nauki.

Metoda Colina Rose opiera się na najnowszych badaniach na temat sposobu działania mózgu. Dowiedziono, że podchodząc do nauki biernie – czytając podręcznik lub słuchając wykładowcy, zapamiętujemy tylko pomiędzy 10 a 20% nowych informacji, które z resztą szybko zapominamy. Nauka angielskiego metodą Colina Rose jest inna, bo angażuje możliwie jak najwięcej zmysłów podczas wykonywania każdego zadania. Dzięki tym dodatkowym bodźcom, mózg przyswaja nawet do 90% tego, co do niego dociera, a wbudowany w ten szybki kurs angielskiego system powtórek zapewni, że informacje nie uciekną nam z głowy, tylko trwale tam zostaną. To, na czym polega metoda Colina Rose, to proste założenie, że każdy jest unikalny, uczy się w inny sposób, a ten kurs ma ułatwić uczenie dla każdego – stąd ta różnorodność zadań.

Szybki Angielski

Angielski w 6 miesięcy tylko w niedużej mierze odbywa się w sali z lektorem. Zajęcia są cotygodniowe i uzupełnione przez platformę e-learningową zbudowaną, aby ułatwić naukę angielskiego online. Metoda Colina Rose zakłada, że nie potrzeba poświęcać wiele czasu na naukę. Liczy się jakość czasu spędzonego nad angielskim, a wystarczy go nawet parę minut dziennie, byle tylko w skupieniu i regularnie. Ważne, aby nie robić wszystkich zadań na raz. Nawet lepiej, jeśli będzie się to odbywało małymi partiami, ponieważ najlepiej zapamiętujemy początek i koniec takiej sesji. Bardzo istotne jest też powtarzanie informacji, bez tego już po krótkim czasie zapominamy nowo nabyte informacje, bez względu na to, w jak interesujący sposób były one nam przedstawione. Metoda Colina Rose ma na celu nauczyć nas też efektywnego uczenia się, a nie samego języka.